Nawigacja

Kolejowe ABC

Kampania edukacyjna skierowana do dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 14 lat

Kolejowe ABC to ogólnopolska kampania edukacyjna skierowana do przedszkolaków oraz dzieci i młodzieży szkolnej. Autorski program powstał w 2013 roku — od tego momentu spotykamy się z dziećmi z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, by rozmawiać o bezpieczeństwie na drodze i kolei. Nie stoimy jednak z kredą przy tablicy. Prowadzimy zajęcia angażujące naszych odbiorców w dyskusję o bezpieczeństwie. Przekazujemy im wiedzę, wykorzystując zabawy, quizy, narzędzia mobilne oraz prezentację multimedialną. Wychodzimy naprzeciw naturalnemu pragnieniu dziecka, by mogło dotknąć każdą nowo poznaną rzecz — umożliwiamy to naszym słuchaczom, prowadząc zajęcia w mobilnym miasteczku kolejowym.

Kampania Kolejowe ABC stanowi źródło wiedzy na temat właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Celem programu edukacyjnego jest poprawa szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz budowanie w nich odpowiedzialności za siebie i innych. Inicjatywę tę realizujemy we współpracy ze Strażą Ochrony Kolei, by wzmocnić nasz przekaz, a jednocześnie podnieść atrakcyjność zajęć. Wiemy, że dziecko doskonale zapamięta lekcję, na której pojawi się funkcjonariusz SOK w pełnym umundurowaniu wraz ze specjalnie wyszkolonym psem służbowym.

W okresie ostatnich 3 lat przeprowadziliśmy ponad 100 prelekcji w całym kraju. Łącznie spotkaliśmy się z grupą ponad 5 500 dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 14 lat. Ale to nie wszystko. Bierzemy także udział w wydarzeniach plenerowych, m.in. z okazji Dnia Dziecka czy Mikołajek.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami konkursu "Torowisko to nie boisko".

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat naszych działań, a także do obejrzenia poniższego albumu.

Aby wyświetlić najnowszą wersję albumu, proszę wyczyścić historię przeglądania.

Kolejowe ABC - ebook

do góry