Nawigacja

Aktualności

Święto Kolejarza

25.11.2022

Święto Kolejarza – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej to wyjątkowa chwila dla wszystkich Kolejarzy, którzy każdego dnia z zaangażowaniem, sumiennością i profesjonalizmem wypełniają swoją służbę.

Codziennie dziesiątki tysięcy osób dba o utrzymanie i rozwój transportu kolejowego w Polsce. Dzięki tej wyjątkowej pracy kolej obronną ręką wyszła z pandemii, co potwierdzają wyniki przewozowe z tego roku – w dużej mierze lepsze niż w 2019 r. To zasługa wszystkich Kolejarzy.

Szczególne podziękowania składam za poświęcenie i determinację w niesieniu pomocy mieszkańcom Ukrainy. Uciekając przed dramatem wojny, w kolei pokładali oni swoje nadzieje na dotarcie do bezpiecznego schronienia. Kolej okazała się także nieoceniona w transporcie pomocy humanitarnej. Polscy Kolejarze pokazali solidarność, która nigdy nie zawodzi.

Składam serdeczne życzenia bezpiecznej służby, satysfakcji z pracy zawodowej, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Życzę radości z sukcesów zawodowych, pasji i rozwoju osobistego. Dziękuję Waszym Rodzinom, Seniorom branży kolejowej oraz Miłośnikom Kolei za wsparcie i szacunek dla tradycji kolejowych. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o tradycję i historię kolejarską, dzięki czemu możemy podziwiać dziedzictwo historyczne i techniczne oraz korzystać z unikatowych atrakcji turystycznych.

Życzę, aby wspólny wysiłek wkładany w polską kolej służył jej dynamicznemu rozwojowi dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Ignacy Góra
Prezes Urzędu Transportu Kolejowego

Święto Kolejarza – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiejto wyjątkowa chwila dla wszystkich Kolejarzy, którzy każdego dniaz zaangażowaniem, sumiennością i profesjonalizmem wypełniająswoją służbę.   Codziennie dziesiątki tysięcy osób dba o utrzymanie i rozwój trans-portu kolejowego w Polsce. Dzięki tej wyjątkowej pracy kolejobronną ręką wyszła z pandemii, co potwierdzają wyniki przewozowez tego roku – w dużej mierze lepsze niż w 2019 r. To zasługawszystkich Kolejarzy.   Szczególne podziękowania składam za poświęcenie i determinacjęw niesieniu pomocy mieszkańcom Ukrainy. Uciekając przed dramatem wojny, w kolei pokładali oni swoje nadzieje na dotarcie do bezpie-cznego schronienia. Kolej okazała się także nieoceniona w transporcie pomocy humanitarnej. Polscy Kolejarze pokazali solidarność, która nigdy nie zawodzi.   Składam serdeczne życzenia bezpiecznej służby, satysfakcji z pracy zawodowej, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Życzę radości z sukcesów zawodowych, pasji i rozwoju osobistego.Dziękuję Waszym Rodzinom, Seniorom branży kolejowej oraz Miłośnikom Kolei za wsparcie i szacunek dla tradycji kolejowych. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o tradycję i historię kolejarską, dzięki czemu możemy podziwiać dziedzictwo historyczne i techniczne orazkorzystać z unikatowych atrakcji turystycznych.   Życzę, aby wspólny wysiłek wkładany w polską kolej służył jejdynamicznemu rozwojowi dla obecnych i przyszłych pokoleń.  Ignacy Góra Prezes Urzędu Transportu Kolejowego

do góry