Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ABK wznawia szkolenia stacjonarne

07.06.2022

Ponad 70 osób uczestniczyło w pierwszym po dwuletniej przerwie stacjonarnym szkoleniu w ramach Projektu Akademia Bezpieczeństwa Kolejowego. Przez ostatnie dwa lata realizowane były szkolenia jedynie w formie zdalnej. Od października 2019 r. Akademia przeszkoliła blisko 5 tysięcy osób.

Szkolenie odbyło się w Lublinie, a jego tematem były „Systemy Zarządzania Bezpieczeństwem i Utrzymaniem”. Spotkanie otworzyła Dyrektor Generalna UTK Małgorzata Kalata, która przedstawiła główne cele projektu. Zajęcia prowadzili Piotr Sieczkowski, Zastępca Dyrektora w Departamencie Monitorowania i Bezpieczeństwa Urzędu Transportu Kolejowego i  Renata Piętka, Naczelnik Wydziału Monitorowania i Certyfikacji w tym samym Departamencie.

Uczestnicy chętnie korzystali z możliwości zadawania pytań prowadzącym i dzielili się swoimi spostrzeżeniami związanymi z koniecznością zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa transportu kolejowego. Dla przedsiębiorstw działających w branży kolejowej jednym z  najważniejszych celów jest zagwarantowanie bezpieczeństwa przewozów.

Wdrażane obecnie w ABK nowe formuły szkoleń: stacjonarne i hybrydowe cieszą się dużą popularnością wśród uczestników. Taki tryb szkolenia stwarza wyjątkową przestrzeń do wymiany opinii i zadawania pytań.

W szkoleniach realizowanych w ramach Projektu Akademia Bezpieczeństwa Kolejowego uczestniczyło blisko 5 tysięcy osób. W 2022 roku planowane jest przeprowadzenie kilkunastu szkoleń, z czego trzy odbędą się w formie stacjonarnej. Informacje o planowanych działaniach edukacyjnych systematycznie umieszczane będą na stronie internetowej Akademii Bezpieczeństwa Kolejowego.

  • Stolik a na nim teczka i osoby wypełniające ankietę przed szkoleniem
  • Po lewej stronie zdjęcia Dyrektor Generalna UTK Małgorzata Kalata po prawej Renata Piętka, Naczelnik Wydziału Monitorowania i Certyfikacji i Piotr Sieczkowski, Zastępca Dyrektora w Departamencie Monitorowania i Bezpieczeństwa Urzędu Transportu Kolejowego. Osoby siedzą przy stole za nimi baner ABK
  • Uczestnicy szkolenia siedzący na sali podczas wykładu
  • Piotr Sieczkowski, Zastępca Dyrektora w Departamencie Monitorowania i Bezpieczeństwa Urzędu Transportu Kolejowego omawiający prezentację
  • Widok sali z uczestnikami szkolenia na ścianie wyświetlana jest prezentacja
  • Uczestnicy szkolenia podczas zapisów.

Celem prowadzonej przez Urząd Transportu Kolejowego Akademii Bezpieczeństwa Kolejowego jest kształtowanie bezpiecznego i konkurencyjnego oraz sprawnie funkcjonującego systemu kolejowego przez wyrównywanie poziomu wiedzy i kompetencji uczestników sektora transportu kolejowego. Akademia stanowi również platformę upowszechniającą i wspomagającą wymianę dobrych praktyk.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wartość projektu Akademia Bezpieczeństwa Kolejowego to 4 300 000,00 zł.

do góry