Nawigacja

Aktualności

Planowane zmiany TSI Sterowanie – warsztaty ABK

29.04.2022

Na stronie Akademii Bezpieczeństwa Kolejowego można zapisać się na warsztaty „Planowane zmiany TSI Sterowanie”. Spotkanie odbędzie się 13 maja 2022 r. w formie hybrydowej. W trakcie zapisu należy wybrać formę uczestnictwa – stacjonarnie lub zdalnie. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

W przypadku TSI Sterowanie (TSI CCS) rewizja wprowadza szereg większych oraz mniejszych zmian, które w znaczący sposób mogą wpłynąć na funkcjonowanie rynku kolejowego w najbliższych latach. Do najważniejszych omawianych zagadnień będą należeć:

  • testy ESC/RSC – doszczegółowienie wymagań dotyczących przeprowadzania testów oraz potwierdzenia ich przez jednostki notyfikowane, a także nowe zasady zarządzania konfiguracją pojazdu lub typu pojazdu po ich przeprowadzeniu;
  • zmiany w załączniku A do TSI CCS – usunięcie wymagań dotyczących systemu ETCS basenie 2 oraz połączenie w jeden zestaw wymagań dotyczących systemu ETCS baseline 3;
  • nowe pojęcie wersji systemu ETCS – zasady tworzenia wersji oraz wymogi ich stosowania;
  • FRMCS – nowy system radiołączności;
  • nowe podejście do przepisów przejściowych.

Biorąc pod uwagę szeroki zakres zmian zachęcamy wszystkich uczestników do zapoznania się z propozycją TSI przed spotkaniem. Wersje TSI do konsultacji dostępne są na stronie Agencji Kolejowej Unii Europejskiej.

Szkolenie będzie miało charakter warsztatów - uczestnicy szkolenia będą mogli aktywnie uczestniczyć w dyskusji nad prezentowanymi przez pracowników UTK zmianami przepisów.

Zapisy na szkolenia dostępne są na portalu Akademi szkolenie odbędzie się 13 maja 2022 r.

UWAGA! Szkolenie odbędzie się w formie hybrydowej. 50 osób będzie mogło uczestniczyć w zajęciach stacjonarnie w siedzibie Urzędu Transportu Kolejowego przy Al. Jerozolimskich 134 w Warszawie. 100 uczestników weźmie udział w szkoleniu zdalnie za pośrednictwem aplikacji MS Teams.

Zapisy na szkolenie stacjonarne

Zapisy na szkolenie zdalne

Prosimy o zwrócenie uwagi na wybór formy uczestnictwa podczas zapisu.

Informacja dotycząca COVID-19

Na sali szkoleniowej dostępne będą środki ochrony indywidualnej.

 

Celem prowadzonej przez Urząd Transportu Kolejowego Akademii Bezpieczeństwa Kolejowego jest kształtowanie bezpiecznego i konkurencyjnego oraz sprawnie funkcjonującego systemu kolejowego przez wyrównywanie poziomu wiedzy i kompetencji uczestników sektora transportu kolejowego. Akademia stanowi również platformę upowszechniającą i wspomagającą wymianę dobrych praktyk.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

do góry