Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zielony Ład na kolei: webinarium z dyrektorem wykonawczym Agencji Kolejowej Unii Europejskiej

19.05.2021

Jak kolej może wspomóc realizację celów klimatycznych UE? Jak Europejski Zielony Ład wpłynie na sektor kolejowy? Jakie są plany rozwoju kolejowych przewozów towarowych? Na te i inne pytania już jutro (20 maja 2021 r.) będą odpowiadać przedstawiciele Agencji Kolejowej Unii Europejskiej w trakcie seminarium online.

Seminarium on-line odbędzie się 20 maja w godzinach 15:00 – 16:00. Tematem będzie wpływ transportu kolejowego na realizację celów klimatycznych określonych w Europejskim Zielonym Ładzie. Webinarium organizowane jest przez Agencję Kolejową Unii Europejskiej (EUAR). Do webinarium dołączyć można klikając ten link:

https://www.era.europa.eu/content/free-webinar-how-rail-freight-helps-achieving-climate-goals_en

W webinarium uczestniczyć będą:

  • Josef Doppelbauer, dyrektor wykonawczy Agencji Kolejowej Unii Europejskiej (EUAR), 
  • Idriss Pagand, Max Obenaus i Sara Bizzotto, EUAR,
  • Ralf-Charley Schultze, dyrektor generalny UIRR (International Union of combined Road-Rail transport companies),
  • Kate Verslype, doradca ds. przewozów intermodalnych, North Sea Port, European Sea Ports Organisation.

Realizacja Zielonego Ładu wymaga zdecydowanego przeniesienia przepływu towarów z transportu drogowego na kolejowy. Jednym z założonych celów jest podwojenie kolejowych przewozów towarowych do 2050 r. W trakcie webinarium przedstawiciele EUAR zaprezentują raport pt. „Wspieranie sektora kolejowego poprzez Europejski Zielony Ład”. Webinarium skierowane jest do szerokiego grona odbiorców: przewoźników towarowych, zarządców infrastruktury, stowarzyszeń branżowych, uniwersytetów, instytucji europejskich oraz administracji publicznej państw członkowskich.

Jak się połączyć?

Z webinarium połączyć się będzie można klikając „Join the webinar”. Link będzie aktywny na kilka minut przed rozpoczęciem transmisji. W przypadku trudności z połączeniem należy skopiować link (URL) i wkleić do innej przeglądarki, np. Google Chrome. W trakcie drugiej części webinarium będzie można zadawać pytania, korzystając z widocznej na stronie funkcji pytań i odpowiedzi (Q&A).

Rejestracja nie jest wymagana, udział jest bezpłatny. 

Webinarium zostanie nagrane i udostępnione później na YouTube (na kanale Agencji). 

 

 

do góry