Nawigacja

Aktualności

Kolejowa Kropli Krwi – oddaj krew i pomóż

23.07.2020

Już po raz 4. Urząd Transportu Kolejowego zorganizuje akcję „Kolejowa Kropla Krwi”. Odbędzie się ona 18 sierpnia w godz. 9-13. Pobór krwi będzie wykonywany w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ustawionym w pobliżu siedziby UTK przy Al. Jerozolimskich 134 w Warszawie – z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa osobistego. Chętnych do podzielenia się krwią zapraszamy do zarejestrowania się do udziału w akcji. Prosimy o zapisy przez interaktywny formularz.

Pomimo ogromnego postępu techniki i medycyny – krew nadal jest darem człowieka dla człowieka. Krwi  nie da się wyprodukować, ani zastąpić jej żadną inną substancją. Jedynym źródłem krwi są ludzie zdrowi i wrażliwi na cierpienie i potrzeby innych. Oddając krew ratujemy wiele ludzkich istnień, dlatego dzielenie się nią jest symbolem życia, poświęcenia i bohaterstwa.

- Zachęcam do udziału w tegorocznej akcji. Z powodu epidemii koronawirusa Kolejową Kroplę Krwi przeprowadzimy w tym roku w innej formule, tak by każdy oddający krew czuł się bezpiecznie. Krew będzie zbierana w autokarze Regionalnego Centrum Krwiodawstwa. W okresie wakacyjnym krew jest szczególnie potrzebna. Przekazywanie jej potrzebującym jest dowodem ludzkiej solidarności i wrażliwości – przekonuje Ignacy Góra, Prezes UTK. - W 3 edycji akcji zorganizowanej w siedzibie UTK krew oddało prawie 40 krwiodawców. Łącznie we wszystkich dotychczasowych edycjach zebrano krew, która może uratować życie około 300 osobom – dodaje.

Tegoroczna akcja - wzorem lat poprzednich - zorganizowana będzie we współpracy z Kolejarską Służbą Krwi oraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. W związku ze stanem epidemii koronawirusa pobór krwi odbędzie się w tym roku w ambulansie ustawionym w pobliżu siedziby UTK 18 sierpnia od godz. 9.00. Autokar ustawiony będzie na parkingu przy Al. Jerozolimskich 134, niedaleko dworca Warszawa Zachodnia. Krew może oddać każda dorosła i zdrowa osoba. O szczegółach akcji poinformujemy w późniejszym terminie.

Zapraszamy przedstawicieli sektora kolejowego oraz wszystkie osoby, które mogą pomóc potrzebującym. Chętnych do oddania krwi prosimy o zarejestrowanie się przez interaktywny formularz do 31 lipca.

do góry