Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wchodzi w życie wakacyjny rozkład jazdy

12.06.2020

W niedzielę, 14 czerwca 2020 r., wchodzi w życie planowa korekta rozkładu jazdy pociągów. Pociągi według tego rozkładu jazdy będą jeździły do 29 sierpnia. Do odwołania nadal nie kursują pociągi międzynarodowe.

W okresie obowiązywania rozkładu jazdy pociągów 2019/2020 zarządca infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe SA przewidział pięć korekt związanych m.in. z pracami remontowymi na liniach kolejowych. Zmiany zaplanowane są jeszcze na 30 sierpnia i 18 października 2020 r.

Szczegóły dotyczące nowej wersji rozkładu jazdy powinny być ogłoszone co najmniej na 21 dni przed ich wejściem w życie na stronie internetowej zarządcy infrastruktury. Natomiast na dworcach i stacjach kolejowych powinny pojawić się w formie plakatów co najmniej z 10-dniowym wyprzedzeniem. Aktualny rozkład jazdy powinien być również dostępny na stronach internetowych przewoźników, choć ustawa nie nakłada na nich konkretnych terminów publikacji.

Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa nadal zawieszone jest kursowanie wielu pociągów przewidzianych w rocznym rozkładzie jazdy. W pociągach dalekobieżnych PKP Intercity przewóz osób odbywa się wyłącznie na podstawie biletów z rezerwacją miejsc do siedzenia. Przewoźnicy sukcesywnie ogłaszają wznowienie kursowania kolejnych połączeń. Do odwołania wstrzymany jest także ruch międzynarodowy. Przed wyjazdem warto sprawdzić aktualny rozkład jazdy, korzystając z internetowych wyszukiwarek pociągów.

Korekta rozkładu - ważne linki:

Oficjalny internetowy rozkład jazdy zarządcy infrastruktury PKP PLK: https://portalpasazera.pl/

Generator elektronicznych plakatów stacyjnychhttps://portalpasazera.pl/Plakaty

Sieciowy rozkład jazdy - https://portalpasazera.pl/Tablice

Adresy stron przewoźników pasażerskich oraz numery telefoniczne infolinii można znaleźć na stronie UTK po kliknięciu w logo wybranego przewoźnika. https://utk.gov.pl/pl/pasazerowie/przewoznicy/przewoznicy/

 

do góry