Nawigacja

Aktualności

KONKURS Ilu pasażerów przewiozła polska kolej w 2019 roku?

31.12.2019

Jesteś fanem kolei? Śledzisz publikacje UTK w zakresie liczby przewiezionych pasażerów? UTK już drugi raz organizuje konkurs na wytypowanie liczby pasażerów kolei. W poprzedniej edycji konkursu otrzymaliśmy ponad 100 zgłoszeń. Zwycięzca wytypował liczbę pasażerów kolei w 2018 r. różniącą się jedynie o 0,003% od rzeczywistej. W tym roku również można wygrać atrakcyjne nagrody. Wystarczy tylko odpowiedzieć na pytanie: ilu pasażerów przewiozła polska kolej w 2019 r.?

Urząd Transportu Kolejowego zbiera dane o pasażerach od wszystkich przewoźników i publikuje je w dziale Statystyki, analizy i monitoring rynku. Statystyki obejmujące liczbę pasażerów są zbierane co miesiąc i publikowane na koniec następnego miesiąca. Z ostatniej publikacji miesięcznej wynika, że w okresie styczeń-listopad 2019 r. przewieziono 307 426 263 pasażerów.                                                                                                                                                                  

Nagrodą w konkursie jest album w twardej oprawie wydany z okazji 15-lecia Urzędu Transportu Kolejowego pt. „Kolejnictwo Polskie – Polish Railways”, kalendarz z fotografiami kolejowymi oraz zestaw gadżetów od UTK.

Konkurs trwa do 17 stycznia 2020 r. do północy. Aby wziąć w nim udział należy podać szacowaną liczbę z dokładnością do jednego pasażera, zaakceptować regulamin oraz podać swoje imię, nazwisko i adres e-mail. Zwycięzcą będzie ta osoba, u której różnica między udzieloną odpowiedzią a prawidłową liczbą pasażerów będzie najmniejsza. W przypadku gdy kilka osób udzieli prawidłowej odpowiedzi organizator przewidział maksymalnie trzy nagrody. Jeśli prawidłowych odpowiedzi będzie więcej, zdecyduje pierwszeństwo w udzieleniu odpowiedzi mierzone jako czas oddania głosu na serwerze organizatora.

Publikacja oficjalnych danych dotyczących liczby pasażerów nastąpi 31 stycznia 2020 r. i tego samego dnia ogłosimy wynik konkursu. Prosimy jedynie pamiętać, że zgodnie z regulaminem każdy uczestnik może udzielić odpowiedzi tylko raz korzystając z jednego adresu e-mail. Na ten adres będzie wysłana informacja o wygranej.

Życzymy miłej zabawy!

do góry