Nawigacja

Aktualności

Życzenia świąteczne

24.12.2019

Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, niosących spokój i odpoczynek życzę całej Rodzinie Kolejarskiej. Wszystkim pracownikom kolei, którzy dokładają wszelkich starań, by każdy bezpiecznie dojechał do celu i mógł spędzić świąteczny czas z najbliższymi, życzę bliskości, ciepłej rodzinnej atmosfery i aby Święta przyniosły dużo życzliwości.

Nadchodzący 2020 rok przyniesie wiele wyzwań dla branży kolejowej. Jesteśmy świadkami jak tworzy się jednolity obszar kolejowy Unii Europejskiej. Kamieniem milowym w realizacji tego projektu jest IV Pakiet Kolejowy, który w znacznej mierze otwiera rynki krajowe na usługi świadczone przez zagranicznych przewoźników. Nowe regulacje zbliżą i ujednolicą wymagania oraz procedury istniejące w poszczególnych państwach członkowskich. Niewątpliwie oznacza to nowe wyzwania oraz szanse dla rynku kolejowego. Będzie to też kolejny rok działań, które pozwolą tworzyć kolej bezpieczną i nowoczesną.

Niech Nowy Rok 2020 będzie rokiem kolei szybkiej, niezawodnej, ale jednocześnie bezpiecznej i przyjaznej pasażerom, a Państwu przyniesie wiele optymizmu oraz szczęśliwych dni w życiu zawodowym oraz rodzinnym. 

Wesołych Świąt!

dr inż. Ignacy Góra

Prezes

Urzędu Transportu Kolejowego

do góry