Nawigacja

Aktualności

Discover EU – podróże dla 18-latków

13.11.2019

Masz 18 lat i jesteś obywatelem Unii Europejskiej? DiscoverEU umożliwi Ci odbycie zaplanowanej przez siebie podróży, podczas której zwiedzisz Unię Europejską, poznasz różnorodność Europy, jak również jej bogactwo kulturowe i historię. Będzie to również okazja do zawarcia znajomości z mieszkańcami całego kontynentu!

Ruszyły zapisy do DiscoverEU – inicjatywy Komisji Europejskiej ułatwiającej osiemnastolatkom organizację pierwszej prawdziwej podróży po Unii Europejskiej. Chętni powinni zarejestrować się na portalu akcji. Warunkiem koniecznym jest skończenie 18 roku życia w 2019 roku i posiadanie obywatelstwa unijnego. W formularzu trzeba podać dane osobowe: imię, nazwisko, datę urodzenia, obywatelstwo i numer dokumentu tożsamości. Należy również udzielić odpowiedzi na pytania konkursowe.

Do wygrania są bilety na podróż po całej Unii. Możesz podróżować w pojedynkę lub w grupie. Do swojej grupy możesz dodać maksymalnie cztery osoby spełniające te same warunki udziału w konkursie. Aby się zgłosić, będą musieli użyć Twojego kodu zgłoszenia. Możesz również skontaktować się z innymi uczestnikami DiscoverEU, również z innych krajów unijnych i zaplanować podróż razem z nimi! Dobrym miejscem do szukania towarzyszy podróży jest Grupa DiscoverEU na Facebooku. Wystarczy dołączyć do grupy, aby skontaktować się z innymi uczestnikami.

Zgłoszenia można składać do 28 listopada 2019 r. do godz. 12:00 czasu środkowoeuropejskiego. Podróż może trwać od 1 do 30 dni między 1 kwietnia a 31 października 2020 r. W zależności od wybranego wariantu przy ustalonym planie podróży można odwiedzić maksymalnie dwa kraje lub dwa miasta w tym samym kraju, a przy elastycznym planie liczba krajów nie jest ograniczona. Ograniczona jest jednak liczba dni podróży, np. można spędzić za granicą maksymalnie miesiąc, ale w ciągu tego miesiąca na przejazdy (np. pociągiem) można przeznaczyć nie więcej niż określoną liczbę dni.

Szczegółowe informacje można znaleźć na portalu Komisji Europejskiej pod adresem https://europa.eu/youth/discovereu_pl (wersja w języku polskim). Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.

 

do góry